Rowerowe trasy

W powiecie Olsztyńskim, w warmińsko-mazurskim znajduje się ciekawe miasto Olsztynek, jest to piękna mazurska okolica, zachwycająca niejednego turystę.
Olsztynek jest bogatym miasteczkiem, w którym nie brak jest rowerowych tras, które prowadzą przez atrakcyjne tereny Mazur. Trasa czerwona prowadzi przez:

  • Olsztynek do Makruty, jest to 16 kilometrowa trasa prowadząca przez rezerwat bobrów
  • Olsztynek do Orzechowa, jest to 27 kilometrowa rowerowa trasa, zobaczyć na niej można Kościół Jana Chrzciciela w Orzechowie

Na terenie Olsztynka są także trzy szlaki rowerowe, szlak żółty prowadzi z Olsztynka do Królikowa i do wsi Kurki. Na tych trasach zobaczyć można zabytki wojenne i liczne kompleksy leśne.
Szlak czarny, również rowerowy, jest to szlak prowadzący przez Kurki, Makruty, Jagiełek, Węgornie.
Na terenie Olsztynka znaleźć można także wiele ciekawych zabytków jednym z nich jest gotycki kościół, powstały w XIV wieku. Jest to świątynia z basztami. Ciekawym zabytkiem jest także Zamek Krzyżacki i oraz kamienice mieszczańskie powstałe w XX wieku.
W Olsztynku znajduje się również Muzeum Budownictwa Ludowego, jest to park etnograficzny, w którym podziwiać można ekspozycję dotyczącą dawnej architektury.

Komentarze są wyłączone.