Zabytki Krakowa

Jeśli chcesz poznać najważniejsze zabytki Krakowa to przeczytaj ten wpis, a dowiesz się co można ciekawego odwiedzić w Krakowie.

Rynek w Krakowie jest miejscem, które w pierwszej kolejności trzeba odwiedzić będąc w tym mieście. Atmosfera na krakowskim rynku jest znakomita, na Rynku znaleźć można podziemia krakowskie, restauracje, sukiennice, Kościół Mariacki i piękne letnie fontanny.

Kościół Mariacki w Krakowie, jest jednym z najpiękniejszych krakowskich kościołów. Jest to Świątynia z dwoma wieżami, o których krążą od dawien dawna ciekawe legendy krakowskie. Ołtarz ozdobiony jest dziełem Wita Stwosza. Kościół ma ponad 1000 lat.

Sukiennice w Krakowie w dawnych czasach Grodu Kraka bzz miejscem handlu pomiędzy mieszkańcami. W sukiennicach oprócz krakowskich pamiątek znaleźć możecie Galerię Polskiego Malarstwa.

Katedra na Wawelu jest miejscem pochówku najważniejszych królów Polski. W centralnej części Katedry zobaczyć można relikwiarz, ze szczątkami Świętego Stanisława.

Sanktuarium w Łagiewnikach jest miejscem, gdzie każdego roku gromadzą się pielgrzymi z całej Polski. W Sanktuarium znajduje się obraz Jezusa Chrystusa Miłosiernego, jest on namalowany tak jak wskazała Św. Sistra Faustyna.

Również Barbakan jest wspaniałym zabytkiem dawnego Krakowa. Kraków jest miejscem, gdzie znaleźć można bardzo wiele ciekawych miejsc, godnych odwiedzenia.

Komentarze są wyłączone.